Birkaç güzel haber aldım. Bu haberler gerçekten anlattığım gibi oldu ve bu ara şunları yapabildim derken TRT’den muhabir olarak tanıtan bir hanım abla ayarlarımla oynadı adeta.

Adsense Aldım!

2016 yılından bu yana açık olan Gürkan ÖZGÜR Blog için bazı arayışlar içerisindeydim. Malum bazı konularda iş maddiyata gelince çıkmazlar olabiliyor. İyi bir içerik sunmak için de bazen arayışlar başlamakta. Bunun için Google‘a ait olan Adsense programına başvurdum. İlk başta onaylanmasa dahi daha sonraki kontrollerde uygun görüldü.

Ne Olacak Şimdi?

Kullanıcıların mümkün olduğu kadarıyla rahatsız olmadan istediğine ulaşmasına imkan sağlamaya devam ediyorum. İçeriklerde daha iyiye gitmek için sürekli araştırma ve anlaşılır dilde yazmak için çaba sarf ediyorum. Az çok demeden gelir elde ederek blog masraflarını ve ilerleyen dönemde yapacak olduğum görsel içerikler için birikime başlamayı planlıyorum.

Yalçın Güler Artık Yeni Görünüme Sahip

Uzun yıllardır tanıştığım ve gerçekten kan bağı olmadan abi kardeş olmayı öğrendiğim isimlerden birisidir kendisi. Deneyimli bir blog yazarı ve biz hala yanında çırak kalıyoruz. Kendi fikirlerini okuyucularına yansıtan kişiselden bir adım daha ilerde bir blog yazarı. Blogu da kendisi gibi tertipli ve iyi bir şekle sahipti. Yenilik her zaman iyidir. Kendisi WordPress kullanarak bir blog oluşturmuştu ve yeni teması ile ziyaretçilerine daha estetik bir görünüşün yanı sıra daha fonksiyonlu ve pratik bir blog sunmakta.

7/24 Elektrikçi’de Ne Yaptım?

Arama Motoru Optimizasyonu merakımı ziyaretçilerimin bir kısmı biliyordu. Merakım giderek artıyor. Birkaç alan adı üzerinde ufak tefek tecrübeler edinmeye çalışıyorum. Ne kadar bazı terimleri ve fonksiyonlarını anlamasam da bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Rekabetin fazla olduğu ve bilgimin olduğu bir konu hakkında bir şeyler yapmak istemiştim. İstanbul içerisinde sanki bir elektrikçi gibi göstererek üç tane alan adı satın aldım. Bu alan adlarını adeta bir kurumsal site gibi ya da kurumsal kimlik yansıtır gibi rekabete soktum. Şuan ikisi için deniyorum. Bir tanesi olası bir durumda pazar rekabetini ölçebilmem için hazırda beklemekte. 

Bir tanesinde az çok sonuçlar elde ediyor gibi olmuştum. Dün akşam bir kişi aradı ve bir arızası olduğunu dile getirdi. Bende bozmadan bir usta numarası bularak ustaya durumu izah ettim ve yardımcı olmasını istedim. Usta da anlayışla karşıladı ve numarasını ilettim. Sabah bir yabancı numara daha aradı ve yine müşteri zannederek tereddüt ile açtım. Bu telefon farklı idi.

TRT’den Muhabir Abla

Kendini TRT muhabiri olarak tanıtan bir hanım abla “7/24 elektrikçi ile mi görüşüyorum?” sorunu yöneltti. Ben şaşkınlıktan “Vallahi değilim!” diye bir cevap yönelttim. Kendisi internet üzerinden bulmuş ve firmanız hakkında sizinle görüşmek istiyorum dedi. Bende durumu izah ettim. Arama motoru üzerinde kendimi geliştirmek ve yeni bilgiler elde edebilmek için araştırma yaptığımı, bir ticaret yapmadığımı ve kurumsal bir kimliğimizin olmadığı dile getirdim. Kendisi hafiften gülerek anladım ve listemden çıkarıyorum, emin olun daha rahatsız etmeyeceğim diyerek kapattı. Hala şaşkınım ve olası bir aksilikte neler yaparım diye kara kara düşünüyorum.

Kim Yazdı?

Gürkan ÖZGÜR

İyi niyetli ve o kadar acemi bir blogger.

Yorum bırak, düşünceni bilelim.

ya da