Kişisel

Ağır Final Dönemleri ve 5.Dönem Ayakları

Finaller finaller. Öğrenci olmakta zor be kardeşim!

Zor gerçekten ama yerine göre, bu dönemler ilgi ve alakanıza göre değişebiliyor. Üniversiteye geldik iyi ve çok hoş. Liseden çıkmış bir öğrenciydik ve kurallar, görünmez engeller vardı ama üniversiteye gelince bir ferahlama, bir istemsizlik oldu. Örneğin şu saatte geleceksin, şurada dikilip Müdür Bey’in 5 dakikada anlatacağım dediği ama 25 dakikada bitmeyen o konuşmasını duymayacağımı biliyordum.

Öyle de oldu. Geldim, rahatladım falan efsane dönemler ama unuttuğum bir şey var sanki? Aklıma geldi daha sonra ama iş biraz zor gibiydi sanki. Sınav dönemleri yaklaşıyor ve bir şey bilmiyoruz düzenimiz hakkında. İşte o mübarek dönem geldi çattı. İnanmayanların bile secdeye gittiği o mübarek vize döneminden bahsediyorum. İşte o dönemlerden derslerimin bir kısmı kalmıştı.

Finaller falan derken baktım bu iş olmuyor. Bütünlemeler candır dedik ama maşallah dediğimiz ölüyor be mübarek! Devre Analizi ilk dönemden fırladı aradan ve ben seninleyim dostum diye bağırdı. Hayda! Bu da ne derken bir baktık ikinci dönem olmuş. Aile de önemsiyor tabi. Yakından takip ediyorlar bu oğlan ne yapıyor ne ediyor derken bir baktım ikinci dönemde de Devre Analizi öbür arkadaşını almış artık iki dersim ve ben!

Tatil oldu, güzel!

Staj yapacağımız için Bulancak Devlet Hastanesi yolunu tuttum. Staj geldi çattı ve başladık derken bitmiş ve kapıdan çıkarken o değerli insanlarla tokalaşıyorum. Yine bekleriz, gel mutlaka sözleri gözlerimi sulandırdı.İkinci yıla başladık vizeler derken finallerde birkaç hafta sonra geldi. O muhteşem Devre Analizi dersinin finalinden yine kaldım tabi ki! Pederim seni çok seviyorum bunu dile getirmeliyim. Bunu içten söylüyorum. Her zaman yanımda oldu, güvendi ama bu sefer sana gerçekten mahçubum.

Devre Analizi sınavı dün gerçekleşti ve hiç beklediğim gibi sınav değildi. Aslında o sınavı hiçbir zaman beklemedim. Ön yargı öncesinde olur ama bende oluşan TÜM YARGI olmuş herhalde. Artık o dersi istemiyorum. Aradım ve pederim ben bir yıl daha buradayım dedim. O mesajımı aldı ve gerçekten canın sağolsun dedi. İşte bu dedim ve bütünlemeyi bekliyorum. Sen mi büyüksün Thevenin, Kondansatör!! Senin plakalarını yırtarım. Bütünlemeden size haber vereceğim.

Yani boş gezmeyelim. Ama neyse sen anladın beni biliyorum.

Kim Yazdı?

Gürkan ÖZGÜR

İyi niyetli ve o kadar acemi bir blogger.

Yorum bırak, düşünceni bilelim.