Mobil Uygulama

Pixlr Express ile Kolay Fotoğraf Düzenlemeleri

Hemen hemen hepimiz fotoğraflarımızın güzel olmasını ve gören kişilerin güzel bir fotoğraf ile karşılaşmasını isteriz. Bunu yapmak için bazen birkaç aracı gerekebilir. Fotoğraflarınızda bulanıklaştırma, efekt ve filtrelere ihtiyaç duyduğunuzda ideal ve kullanımı kolay bir uygulama olan Pixlr Express‘i anlatmak istiyorum.

Nedir bu Pixlr Express?

Pixlr Express mobil cihazlar için kullanılan bir düzenleme aracından çok farklı bir olay. Mobil cihazınıza uygulamayı işletim sisteminizin uygun olduğu mağazadan indirerek bu uygulamayı edinebilirsiniz. Eğer uygulamayı edinmek istemezseniz ne olacak? Depolama konusunda sorun yaşıyor ya da uygulamanın güvenliğinden dolayı tereddüt içerisinde iseniz kullanmış olduğunuz tarayıcı üzerinde ” Pixlr Express ” araması yaptığınızda çıkan kendi internet sitesi üzerinden bu aracı kullanabilirsiniz.

Neler var?

İlk açtığımızda hoş ve sade tasarıma sahip bir başlangıç açılmakta. Kamera, Fotoğraflar ve Kolaj seçenekleri mevcut. Kamera ile fotoğraf çekerek hemen düzenlemeye başlayabilir, fotoğraflar ile cihazda bulunan fotoğraflardan birisini seçebilirsiniz. Kolaj ile birkaç fotoğrafınızı farklı birleştirme tasarımları ile birleştirerek tek bir fotoğraf haline getirebilirsiniz.
Fotoğraflar ile düzenlemeye başlayalım. Altta bulunan menüsü sayesinde birçok imkanı güzel bir şekilde sunuyor bizlere. Soldan saymaya başlarsak eğer sıralama şu şekilde olacaktır. Araçlar, fırça, efektler, çerçeveler ve yazı.

Araçlar ile devam edelim. Kırpma, döndürme, fotoğraf üzerine fotoğraf ekleme, fotoğraf kontrast ayarları, otofix, oto kontrast, blur, smooth, ayna, damlatma, iyileştirme ve kırmızı göz seçenekleri mevcut.

Fırça ile devam edelim. Aydınlatma, karartma, pikselleştirme, ve serbest fırça bulunuyor.

Efektlere gelelim. Efektler içerisinde 8 farklı efekt içerisinde toplamda 94 farklı güzel değiştirme mevcut. Overlay ile daha estetik fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Stylize ile fotoğraflarınıza kabartma, siyah öne çıkarma, bulanıklaştırma gibi özellikler ekleyebilirsiniz.

Çerçeveler içerisinde ise bana göre işe yarar sayılı çerçeve bulunuyor. Çerçeveler eskimiş diye düşünüyorum. Çünkü uygulama güncellenmediği için çerçeveler böyle kalıyor sanırım.

Text yani yazı kısmına geldiğimizde ise açılan ekranda girmek istediğimiz metni istemekte. Bu alana istediğimiz metni ya da emojiyi eklediğimizde üstte oluşan menü sayesinde onaylayarak işlemi kesinleştirebiliriz.

Kim Yazdı?

Gürkan ÖZGÜR

İyi niyetli ve o kadar acemi bir blogger.

1 Yorum

Yorum bırak, düşünceni bilelim.