WordPress tabanlı blog ve internet sitelerinizde içerik girişleri yapmakta zorlanıyor ya da nasıl içerik yapacağınızı bilmiyorsanız bu içerik tam size göre. WordPress konusunda bildiklerimi ve birkaç işlem ile sitenizi güçlendirmeniz ve içerik konusunda desteklemenizi sağlayacağım.

WordPress Yeni Yazı Ekleme Nasıl Olur?

İlk önce WordPress yönetici panelinize erişin. Gereken kullanıcı adı/e-posta adresini isteyen kutucuğa gereken bilgiyi ve alt kısımda bulunan parola kısmına parolanızı doğru bir şekilde ekleyin. Alt kısımda bulunan giriş butonu ile girişinizi tamamlayın.

WordPress panel bilgileriniz doğru ise sizi yönetici paneline ilerletecektir. Bilgilerinizi hatırlamıyorsanız yeni şifre için aşağıda görselde bulunan numaralı alana tıklayın. Eğer yeni şifre talebinde problem ile karşılaşıyorsanız lütfen WordPress Giriş Yapma Problemi isimli yazımı okuyun.

Panelinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Daha sonra sol menü içerisinden Yazılar seçeneğinin üzerine imleç ile gelirseniz ya da tıklarsanız Yeni Ekle seçeneğini görürsünüz. Yeni Ekle seçeneğine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacak ve içeriğinizin girileceği kısımları görüntüleyeceksiniz.

Bu sayfa içerisinde sizden bir başlık, içeriğin girileceği metin alanı, kategori, etiket ve öne çıkan görsel isteyecektir. Bu kısımları da daha sonra dolduracağız.

Kim Yazdı?

Gürkan ÖZGÜR

İyi niyetli ve o kadar acemi bir blogger.

1 Yorum

Yorum bırak, düşünceni bilelim.

ya da