15 Temmuz 2016‘da gerçekleşen hain terör saldırısında ülkemizin yaşamış olduğu zor anların üzerinden tam bir yıl geçti. Birinci yılında da sanki o anı tekrar yaşıyormuş gibi hissettik. Bu kötü durumun üstesinden gelen milletimizin azmi birkez daha yapabileceklerimize teminat olarak gösterilebilirdi. Gerçekten zor günlerdi…


Ne yaşanmıştı?

İstanbul Boğaz Köprüsünün kapatılması ile başlayan hareketlenme o gece tansiyonların çok çok yükselmesine hatta savaş uçakları ile önemli bir çok yerin vurulması ile gerçekten beni ve diğer arkadaşlarımızı da tereddüte düşürdü. Recep Tayyip ERDOĞAN‘ın 3G ile bağlanması ve sokaklara çağırması ile milyonlar sokaklara çıktı.

Tank kullanmayı bilmeyen birisi bir tankı nasıl 5 dakikada tamamen kullanabilir?

Milletimizin yapabileceklerinde sınır tanımamasını bir kez daha gözler önüne serelim. Askerlerin elinden aldıkları tankın yönetimine geçen bir vatandaşımız, ağabeyimiz tankı alarak ilerlemeye başlamıştı. Gerçekten inanması güç olmasına rağmen olayların bitmesinden sonra yapmış olduğu röportajda daha önce hiç tank kullanmadığını ve o an hiçbir şeyi düşünmeden tankı yönetmeye başladığını ima ederek güzel bir röportaj vermişti.

Tankların önüne yatan insanları elbette unutmadık ve asla unutmayacağız lakin emrin ucunda ölüm olduğunu bile bile bir an tereddüt etmeden darbeci hain Semih TERZİ’yi vuran Ömer HALİSDEMİR‘in borcunu nasıl ödeyeceğimizi bir düşünelim.

Fazla uzatmak istemiyorum. Şehitlerimize Allah’dan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir