Gün geçtikçe iletişimin sanal dünya üzerinden olması ve tüm işlerin sanal ortama taşınmasından dolayı olsa gerek ki sosyal medya platformları oldukça fazla kişiye erişiyor. Oluşturulan hesap sayıları milyarlar ile açıklanırken günlük zamanımızın bir kısmını da bu platformlar üzerinde gezinirken harcıyoruz. Bu platformlardan birisi olan Instagram incelemesini ve birkaç yöntemi paylaşarak ön plana nasıl çıkabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Instagram hesabınız var mı?

Instagram hesabınız var ise giriş yapın yok ise bir tane oluşturabilirsiniz. Ardından hesabınızda girmeniz gereken bilgileri girin.(Bu bilgiler: isim bilgileri, e-posta doğrulama ve kontrolü, internet site adresiniz var ise ekleyin eğer yok ise kullanmış olduğunuz bir sosyal medya platformunun ya da başka şekilde iletişimi arttırabilecek bir URL adresi girebilirsiniz.)

Ardından içerikleriniz özel değil ise profilinizi herkese açık olarak belirleyin. Bu sizi takip etmeyen kişiler için profilinizin görünmesini sağlar ve profilin açık olması takip edilenleri, takipçilerinizi, fotoğraf ve videolarınızı beğenen kişileri de görmesini sağlar.

İçeriklerinizde kişiler ya da markalar bulunuyor ise kişileri etiketleyerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Etiketleme yaptığınızda etiketlediğiniz profilin bulunduğu fotoğraflar kısmında da sergilenecektir.

Fotoğraf ya da videolarınızın altına etiket girerek adını girmiş olduğunuz etiketi ziyaret eden kişiler tarafından fotoğrafınızın görünmesini ve beğenilmesi/yorumlanması konusunda size fayda sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızı hangi kategoride yapıyorsanız (otomotiv, spor, politika, eğlence, bilgi…) onun üzerinden devam ederseniz yakın bir tarihte düşüş yaşamazsınız. Fakat paylaşımları doğru kişiler için paylaştığınızı da kontrol edin. Yaş aralığına göre, cinsiyete göre ya da daha farklı kriterlere göre biçimlendirerek paylaşım yapmanız doğru olacaktır.

Profiliniz eğer herkese açık ise işletme hesabı kullanmaya başlayarak istatistiklerinizi de görebilir, içeriklere göre dönüşleri de görebilirsiniz.

Bu istatistiklerde peki neler bulunur?

• Gönderi Erişimi

• Profil Görüntülenmesi

• Yol Tarifi Alma

• E-posta Tıklaması

• İnternet Sitesi Tıklaması

Reklam vererek ön plana çıkın.

Reklam vererek gönderilerinizi öne çıkarabilirsiniz. Gönderileriniz öne çıkarıldığında daha fazla kitleye ulaşabilir ve insanların sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Eğer fırsat ürünleri, kuponlar vb. gibi şeyleri instagram’da paylaşarak profilinizin ziyaret almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Instagram’a gelen hikaye özelliği ile haşır neşir olursanız Keşfet’e düşme imkanınız artar. Keşfet alanında gösterim alabilirseniz reklam vermeden benzer aramalar yapan kişiler tarafından görüntülenebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir