Blog Rehberi: Blog Nedir?

Blog: Yayın yapmış olduğunuz kategorilere göre içerik sunan, bilgi ve fikir akışının sağlandığı internet siteleridir. Buna sözlükler ve benzeri platformlar dahil edilemez.

Bloglar genellikle belli kategoriler üzerinde yayınlar yapar. Bunları sizlere sunalım.

1- Genel bloglar: Bu bloglar birçok konu hakkında fikir ve bilgi akışının sağlandığı internet siteleridir. Her türlü kategoride yayına açıktır ve zahmetli bir iştir. Birçok kategoride içerik üretmeniz gerekir.

2- Teknoloji blogları: Teknoloji üzerine yayın yapan bloglardır. Teknolojiyi yakından takip ederek ziyaretçilerine teknolojik bilgileri vermeyi amaçlar. Teknolojik gelişmeler ve yeniliklerden bahsederler. Ziyaretçi olarak yoğun bloglardır. Çokça mevcuttur.
3- Kişisel bloglar: Kişisel düşünce ve akışın sağlandığı bloglardır. Örneğin benim blogum bir kısım olarak buraya dahildir.

4- Oyun blogları: Oyun ve oyuncuya dair tüm bilgileri içerirler. Oyun yeniliklerinden ve oyuncuyu ilgilendiren her türlü içeriği paylaşabilirler.

5- Kurumsal bloglar: Kurum/kuruluş ya da benzer nitelik taşıyan ve sektör içerisinde hangi kategoride yer alıyorsa ona göre içerik sunan bloglardır. Buna birçok örnek sunulabilir.

Sizlere birkaç blog kategorisi sundum. Bunlardan hangisi ile başlamak istediğinizi tercih edin ve bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*