Blog Yazmanın Kişiler Üzerinde Etkisi

Blog yazmak insanın özgüveninin artmasını, iletişimdeki problemlerin azalmasını ve kullanılan dil üzerindeki yanlışları azaltmak için yararlı olacaktır. Blog yazmaya yıllar önce başladım ve acemilik yıllarımda birçok kategoride yazmaya çalıştım. İlk başlarda bu işe girerken elbette internette yazılmış olan örneklerden faydalanılabilir bu ilerleyen dönemlerde de olabilir. Çünkü internet o kadar geniş bir mecra ki aranılan ya da aranılmayan bilgiler bu ortamda barındırılır.

Blog Yazmanın Kişiye Etkileri

Siz ihtiyacınız olanları arama motoru sayesinde süzerek kendinize uygun olanları bir poşete biriktirir geri kalanı ise tezgahta bırakabilirsiniz. Bu alışveriş için pazara çıkmak gibidir. Size en uygun olanlardan faydalanarak bir içerik oluşturabilirsiniz ya da oluşturacak olduğunuz içerikte eksik noktaların ya da şüpheli noktaların tamamlanabilmesi için gerekli olabilir.Blog yazmak insanı bazı konularda iyileştirir. Bunlardan ilki ve en önemlisi ise rahatlamaktır. İnsan yoğun bir hayata sahip ise bir rahatlama ihtiyacı  hisseder. Bu ihtiyaç karşılanmadığı zaman gerginlik hat safhalara kadar ilerler ve bir noktada patlamak ister. Bunun için blog yazmak, herhangi bir evcil hayvan ile ilgilenmek, eğer imkan ar ise tarım ile ilgilenmek iyi olabilir.

Klavye ve el kullanımı

Hızlı klavye kullanmak için alıştırma olabilir. Klavye ile geçirilen zaman bu size klavyeyi ezberleme ve klavyede hız konusunda yardımcı olacaktır.

Cümle Kurma ve Pratik

Cümle kurma yeteneğinizi arttırabilirsiniz. Blog yazarak bir kelimeyi düşünürken ardından gelecek kelimeyi de düşünürsünüz. Bu sayede kelime hazinenizdeki kelimeleri kullanırken ardından gelecek kelimeyi düşünerek beyin egzersizi yapmış olursunuz.

Doğru Dil Bilgisi

Kullanılan dilin doğru kullanılması için büyük bir etken oynarsınız. Blog içerikleriniz ziyaretçilerinize ulaştığı anda kullanılan dili yansıttığı için o dilde okumuş olduğu kelimelerden birkaçı aklında kalacaktır. Bu sayede kelime haznesini geliştirmenin yanı sıra öğrendiği kelimelerin cümle içerisinde hangi noktada kullanacağını da belirler.

Sizler de görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*