Bu Aralar #1

Yalçın GÜLER’in Son Blog Yazısı

Merhabalar yazdıklarım okunuyor ve insanı sevindiriyor. Bu bir blog yazarı için oldukça sevindirici bir tepkidir. Bu aralar bir ağabeyimin haberini aldım. Kendisi de bir blog yazarı, kodlamacı ve sosyal medyayı aktif kullanan birisi. Kendisi Yalçın GÜLER’dir. Son dönemde kendisinin vatan borcu meselesi açıldı ve yaşanan tatsız durum derken üzgün olduğumu belirtmek istedim. Yaşadığı rahatsızlıklardan dolayı askerlik vazifesini yerine getiremeyeceğini bir blog yazısı ile dile getirmişti.

Rahatsızlıkların yaşanabileceğini ve bazen bunun ağır bedelleri de olabilir. Fakat kendisine buradan bir yazı yazmak istedim. Kendi yazısının altına yorum yapmak işime gelmedi. Daha doğrusu ne yazabileceğim hakkında bir şey gelmedi aklıma. Yazmak istediğimde elim klavyeme yaklaşmadı.

Sürekli yazısını inceler fakat yorum yapamaz bir hale geldim. Kimsenin vatan sevgisini ölçecek birisi değilim lakin bunu Yalçın ağabey için yapabilirim. Kendisinin vatan ve millet sevgisini biliyorum. Bu durum karşısında kendisinin sağlığına daha dikkat etmesini ve bu konuyu fazla düşünmemesini istiyorum.

KPSS Başvurusu

Yakın bir tarihte düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na bende katılarak şansımı denemiştim. Amacım aslında ilk denemem olduğu için yapabildiklerimi görebilmek ve soruların yapısını görebilmek için girmiştim. Sonuçların açıklanması ile beklemediğim bir şekilde puan listemi gördüm. Yüksek olmamasına rağmen beklentim bu bile değildi. Daha sonra tercihlerin başlaması ile bu blog yazımdan sonra tercih yapacağım. Meslek lisesi mezunu olduğum için ihtiyaç olarak daha fazla tercih edildiği için belki bir şansım olduğunu düşünüyorum.

Yazıdan sonra yapacağım tercihler arasında İstanbul ve İstanbul çevresi tercihler ön planda olacaktır. Ya da daha sonraki planlarda büyük şehirleri tercih edebiliriim. Çünkü üniversite nedeni ile bu konuda gelişmiş illeri tercih edeceğim.

Blog Yazarlıkları ve Son Durumlarım

Blog yazarlığını sadece kendi blogumda yapmıyorum. Piyasadan yani bu sektör içerisinde tanıştığım ya da bu sektöre girişini sağladığım ve birilerini teşvik etmeye çalıştığım için onlara da blog yazarlığı konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Yeliz ALTUN ‘un kişisel blogu için geliştirme fikirleri, webmaster bilgileri ve konu aktarımının yanı sıra reklam hizmetleri için de çalışmaktayım. Ayrıca Abdulkadir SARICI için bilgilerimi paylaşmakta ve kendisinin eksik yönlerini beraber tamamlamaktayız.

Oyuncakgidiyor’da çalışmaya başlamamdan sonra yani ilk tanıtım yazısı almamdan sonra ürün tanıtımlarını yazarak kendilerine sunuyordum. Daha sonra bir bloga ihtiyaç duyduklarını ve yazar olarak beni düşündüklerini belirttiler. En kısa sürede tanıtımlar ile birlikte Oyuncakgidiyor Blog’da da yazılarım ile sizlere hitap edeceğim.

Sevilen yüz, araba ve araç desteği sırasında yaptıkları ile ön plana çıkan Partner & Berlingo Team’ın web sitesinin açılmasında ve fonksiyon sahibi olması için bir uğraş içerisindeyim. Arayüzü ile ekip arkadaşlarının ve hayranlarının bilgi sahibi olacağı ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği kullanışlı bir web sitesi için çabalıyor ve oldukça da yoruluyorum. Forum, market, ikinci el ve ticket sisteminin bulunacağı bir platform oluşturma içerisinde yer almak ve arkadaşlarımız ile o heyecanı paylaşmak oldukça eğlenceli. Her durumda desteğini hissettiğim Partner & Berlingo Team üyeleri ve yönetim ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Finaller

Malum bir sezonun kapanmasına yaklaşıyoruz. Bazı arkadaşlarımız bu durumu iple çekerken bazıları ise bu durumdan oldukça rahatsız olabiliyor. Mesela benim gibi birçok iş takibi yapan ve uğraş sarf edenler için finaller, bu işler için bir kopukluk oluşturmakta. Yaklaşık 13 gün sürecek olan finaller için heyecanlar başladı bile. Finallerden önce son hafta içerisine 26 Aralık tarihinde giriyoruz. Bu birçok arkadaşım için hazırlık ve eksikliklerini fazlası ile çalışmak ve zihninde yer sahibi yapmak için oldukça kısa bir süre. Gecelerin sabahlanacağı, kahvelerin tüketileceği ve kullanan arkadaşlarım için paket paket sigaraların biteceği bir dönem. Bu durumdan sonra malum kalan arkadaşlarımız için bütler yani bütünleme sınavları geliyor ve bu da kısa bir ara tatil demek. Tatili de geçtik eğer bir aksilik yaşanırsa bir dahaki dönem yani üst sınıfın ilk döneminde bu dersi vermek mecburiyetindeler. O nedenle kendilerine iyi çalışmalarını ve eksikliklerini bir an önce bu kısa süre içerisinde tamamlamalarını diliyorum. Kendilerine başarılar diliyor ve burada yazımı noktalıyorum. Kendinize iyi bakın.

 

4 Comments Posted

    • Teşekkürler abi Allah razı olsun. Bunun ile ilgili birkaç yazı yazmayı planlıyorum. Allah kısmet ederse çok yakında üniversite ile ilgili dizelerimi okuyabilirsiniz 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*