Hiç Birisini Unutabildiniz Mi?

Birisini unutmak istiyor bazen insanoğlu ya da unutmak istediğini zannediyor. Belki öyle gerekli diye düşünüyor lakin unutmak bazı şeylere dayanır. Aklınızı kaybedeceksiniz ki unutabilesiniz. Neden bahsettiğimi anladınız sanırım? Hayatımıza giren ve bir şeyler umduğumuz, onunla birlikte kendimizi güzel yerlerde görmek istediğimiz kişilerden bahsediyorum.

Bende böyle şeyler yaşadım ve eminim ki hayatım boyunca böyle bir kaç şey yaşayacağım. İnsan bazen kendini birileriyle mutlu hissedebilir. Hissetmek ister çünkü düşmüş olduğu bir çaresizlik, yalnızlık, bataklık söz konusudur. Ya da bir şevkate ihtiyacı vardır. Birisine kendinizi yakın hissettiğinizde eğer bir tepki görürseniz tabi ki bu birazcık iyi yönde olursa bir umutlanma başlar ve sonunu ya da verilen tepkinin nasıl olduğunu yargılamadan doğrudan o hayalin peşine düşer.

Unutmak mümkün mü diye sorsam cevabınız ne olur? Bana göre değil. Unuttuğunu zannedebilir bir kişi lakin hiçbir zaman unutmaz ve unutmak istemez. Zorla aklına sokmaya çalışsa da unutmak istediğini fayda etmez. İşte biz buna kendini avutma ya da kendini kandırma diyoruz.

Bazen umduğunuz karşılığı bulamadığınızda kendinize acı çektirmek ya da işkence yapmaktan vazgeçmelisiniz. Eğer böyle yaparsanız sadece bir noktada takılır ve önünüzdeki işlere, sorumluluklarınıza ve ailenize ya da çevrenize zaman ayıramazsınız. Yediğiniz yemekten, içtiğiniz içecekten tat almak yerine sadece acıya odaklanır ve yanlış yollara sapabilirsiniz. Kendinizi bazı noktalarda frenlemeniz gerektiğini ve birilerinin sizi sevdiğini asla unutmayın. Eğer sevilmediğinizi düşünüyorsanız asıl bu noktada takılmışsınızdır.

Bu yazımda elimden ve dilimden geldiği kadarını anlatmak istedim. Eğer dertleşmeye ihtiyacınız var ise her zaman dinleyebilirim. Teşekkür ediyorum.

5 Comments Posted

  1. Kendini avutmak deilde şöyle diyelim” hani bi bardak kırılırda siz onun büyük parçalarını toplarsınız ya fakat küçük parçaları alamazsınız yerden çünkü elinizi keser”aynen böyle

    • Hayırlısı diyelim. Kaderde yazan yaşanırmış. Şükredelim, dua edelim ve hayırlısını isteyelim. Bütün olay bundan ibaret. Biz dünyaya yanılmaya geldik. Önemli olan kim ne kadar yanılacak? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*