Meslek Liselerine Farklı Gözlerle Bakmak

Meslek liseleri birçok alanda uzman yetiştiren yerler olmasına rağmen her zaman meslek liseleri farklı gözler ile görülmüştür. Öğrencilerin alanlarında daha iyi olmaları için çabalayan öğretmenlerinin yanı sıra adeta bir ev gibi olduğu için burada birçok öğrenci istediğinden çok daha fazla bilgi edinmektedir.

Birçok proje yarışmalarında meslek liseleri ipi göğüslemektedir. Bu sayede Türkiye’de yenilik ve geliştirme konusunda son dönemlerde devlet tarafından meslek liselerine birçok katkıda bulunuldu. Bu sayede meslek liselerinde yer alan öğrenciler bilgi ve tecrübeleri ile kendilerine ve bulunduğu topluma daha faydalı bireyler olacaktır.

Meslek liselerinde takıldığım diğer bir nokta ise cinsiyet fazlalığından kaynaklanan ve her türlü, samimi olmayan konuşmalarda da yer bulan bayan arkadaşlar ile ilgili kırıcı kelimeler ve erkek öğrenciler için küçümser tavırlardır. Meslek liselerinden mezun olan ve gerçekten o tozu yutan arkadaşlarımız için bu kırıcı ve iğrençlik içeren bu sözlerden lütfen uzak durunuz.

Meslek liselerinde bulunan öğrencilerin büyük kısmı sokaklarda hayatı gören, belki durumu iyi olmayan ama aslında öğrenmek isteyen kişilerdir. Bu nedenle eğitmenleri onların üzerine birazcık giderek içlerinde bulunan asıl karakteri ortaya koymasını sağlamaktadır.

Birçok kişi kendisini yüksek göstermeye çalışır fakat meslek liselerinde böyle şeyler yoktur. Bu yüzden her zaman alay konusu olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*