Okuyorum: Son Reis Muhsin YAZICIOĞLU

Vedat Demiröz’ün kaleme aldığı ve suikaste mi yoksa kazaya mı kurban olduğu konusunda her kafadan çıkan seslerin altında gerçeğin bulunduğu bir kitap olan Son Reis Muhsin YAZICIOĞLU’nda ayrıca YAZICIOĞLU’nun hayatını ve yaptıklarını sonuna kadar anlatmaktadır. Birçok kaynaktan yararlanılan bu kitap da Muhsin YAZICIOĞLU hakkında bilinmedik bilgiler de sunulmaktadır. Suçlamaları, işkencelere mağdur kalması, evliliği, teşkilat ve teşkilat yönetimi, darbe süreçleri, darbelerin ülkemiz için zararları ve Alparslan TÜRKEŞ, Abdullah ÇATLI gibi isimleri de anlatmaktadır.

Kapağında Muhsin YAZICIOĞLU’nun resminin yanı sıra helikopter resimleri ile o unutulmaz anı bir kez daha gözler önüne seriyor. Büyük hayranlıkla takip ettiğim ve son anında bile televizyondan olsun, internet üzerinden olsun haberleri takip ettim. Yaşanan bu akıl almaz olayda bazı güçlerin varlığını hissedebilirsiniz ya da kafayı bozmuş olabilirsiniz. Bu olaydan sonra kaybolan uçağın karakutusu hakkında, kurtarma ekipleri hakkında, olayın en sıcak anları yani telefon konuşmalarını dahi anlatan bir kitaptır.

Hayranlıkla takip ettiğim ve hayatım boyunca takip edeceğim, yaptıklarıyla, eserleri ile övünülecek bir kişidir. YAZICIOĞLU’nun terör ve teröre destek verenler için sert ve sürerlilikle devam eden başı dikliliği her zaman aynı idi. Masaya yumruğu koyduğunda dünyayı sallayabilecek bir kişilik olarak gördüm. Kendisi hakkında yazmak istediğim yazıda bir çok şeye değinmek isterim lakin bazı şeyler insanın yazılarından çok gözlerinden okunur. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*