PBT Sosyal Projesi Gerçekleştiriliyor!

Daha önce de bahsetmiş olduğum Partner & Berlingo Team artık PBT Sosyal projesi kapsamında gerçekleştirecek olduğu birbirinden dolu ve eğlenceli hizmetleri ile ekip arkadaşlarını daha memnun edecek bir hale geliyor. İstediği ya da aranabilecek bilgilerin yer aldığı bir blog yazılacak ve bu konuda bilgi eksikliği yaşayanların uğrak noktası olacaktır. Partner & Berlingo Team 8.100 kişinin bulunduğu bir grup ve Peugeot Partner Team adı ile de Facebook Sayfası üzerinden destek sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 50.000 kişiye hitap eden PBT artık web dünyasına tam anlamı ile giriş yaptı.

PBT Sosyal Projesi Nedir?

PBT Sosyal isim olarak Partner & Berlingo Team ‘ın baş harfleri ile Sosyal kelimesinin birleşimi ile oluşturulmuştur. Projenin asıl amacı 50 bin kişiye hitap eden grubun arayüzünün oluşturulması, market, forum, talep formu, ikinci el, canlı destek, blog ile ilk aşamada hizmet vermesi planlanmaktadır. Bu platformlar oluşturulmuş ve blog olarak ilk yazılar yazılmaya başlanmıştır. Aktif olarak görev aldığım ve alacağım bir proje olan PBT Sosyal için diğer belirtmek istediğim nokta ise sadece blog, forum vs. olarak değil de sosyal medya iyileştirilmesi ve sektöre teşvik konusunda bir şeyler yapmaktır.

Tamamı ile gönüllü ekipler tarafından oluşturulmuş ve ilerlemekte olan projenin ilk aşamasında birçok yenilik ile üyelerimizin karşısında olacağız.

Peki kaç aşamadan oluşacak?

Projenin aşama sayılarını tam olarak kestirememekteyim lakin ikinci aşaması düşünüldü ve yavaştan ikinci adım eklentileri için çalışmalar başlatıldı. İkinci aşamada daha önce grup içerisinde denemesi yapılmış ve arkadaşlarımızın da sevdiği bir sistemin iyileştirilmeleri üzerinde çalışılmaktadır. Bu sistem hakkında ilerleyen günlerde PBT tarafından bir açıklama yapılacaktır.

Bu Hizmetler Ne Zaman Aktif Olacak?

İlk aşama hizmetlerimizin bir kısmının kapalı olması verilecek hizmetin iyileştirilmesi ve doğru fikirler ile hareket etmesi için araştırmalar yapılmaktadır. Birkaç fonksiyon şuan için açıktır. Bu açık fonksiyonlar Beta hizmeti olduğu için ilerleyen dönemlerde belirli bir süre ya da tamamı ile kapatılabilir.

Beta Hizmeti Ne Kadar Sürecek?

Beta hizmeti aslında 5 Ocak 2017 yılında sonlanacak ve tüm fonksiyonlar kullanıcılarımıza sunulacaktı lakin bazı iyileştirmeler yapıldığı için bu süre uzatıldı. Bu uzatılan süre zaman olarak değil de fonksiyonun kalitesi ve hizmet ölçüsü üzerine çalışmaların yapıldığı ve bu arada ekiplerimizin eksik noktaları gidermesi için kısa bir süreliğine kapalı kalacaktır. Araştırmalar neticesinde fonksiyonlar açılacak ve hizmete sunulacaktır.

Türkiye’de Otomobil Ekiplerinde İlk Olduk!

Otomobil yani otomobilden kasıt olarak araç tutkunlarının kurmuş olduğu gruplar içerisinde web arayüz sahibi bir çok ekip bulunmaktadır. Bizler web sitemize ticket sistemi kurarak anlık destek hizmeti sağlayacağız. Ayrıca konu daha da acil bir şey ise canlı destek üzerinden iletişime geçebileceksiniz.

Sonraki Proje ile Neler Katılacak?

• Yöneticilerin sisteme girerek ekip üyesi olarak dahil ettiği plakalar PSS (Plaka Sorgulama Sistemi) üzerinde gözükecektir. Sadece gruba özel bir PSS’dir. Kabaca Araç ve sahip bilgileri içerir.

• Mobil PBT’nin ilk sürümü ile Android işletim sistemine uygun bir aplikasyon ile karşınızda olacağız. Bu aplikasyon sayesinde yapmak istediğiniz işlemin süresini minimum seviyeye indirebileceksiniz.

• Teknik bilgilere sahip ekip üyelerimize yazarlık imkanı sağlayacağız.

• Video Galeri ile görüntülü teknik hizmetimizi birinci versiyonda aktif etmiştik lakin bu sonraki plana bırakılmak zorunda kalındı. İkinci proje ile bu hizmet gerçekleşecek.

• PBT Mağaza uygulaması ile Market sistemi iyileştirilecek ve daha profesyonel ve hızlı işlemler gerçekleştirilecektir.

• PBT Sosyal Projesi’nden sonra Sosyal Medya deneyimine sahip kişilerin başvuruları alınarak yapılan proje dahilinde bir ekibe katılacak ve kendini geliştirme imkanı sağlanacaktır.

Ayrıca bu proje için oluşturulan ekipler hakkında bilgi verelim. PBT Medya Ekibi – PBT Basın Yayın – PBT Sosyal Faliyetler ve Etkinlik – PBT Proje Geliştirme şeklinde 5 ekip kurulmuştur. Eğer sizler de ekiplerimiz içerisinde yer almak istiyorsanız destek talebi oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgiden haberdar olmak için http://www.partnerberlingoteam.com/blog/ adresini ziyaret edebilirsiniz ya da adresin üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

4 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*