Yine Neşet Ustadan!

Bizim terapi yöntemimiz, huzur veren ve gerçekten üzüntülerimizi gideren yöntemlerden birisi üstadı, Garip’i dinlemektir. Evet Neşet ERTAŞ’tan bahsediyorum. Kendisi garip yaşantısı, uzun hasretleri ve çekmişlikleri ile bu dünyaya gözlerini yumdu. Geride baktıkça hüzünlenecek, hüzünlendikçe demlenecek eserler bırakmıştı.

Bir problem yaşayın ya da yaşamayın eliniz illa ki Neşet ERTAŞ türkülerine gider. Bu üstad ömrü hayatında yaşadığı sıkıntıları kelimeler ile hasretliklerine yazmış, hatalarına yazmıştır. Dinlemekten usanmayacağınız birçok eseri sunan üstad için bir duayı çok görmeyin.
Gecenin kaçı olursa olsun uyandığımda bile dinlemek istediğim bir kişilik, başkasından çok beni anlatan ve eminim ki sizleri de anlatan bir garip kendisi. Birçok konuda türküler yazmış ve hangi şekilde dinlerseniz dinleyin illa ki içerisindeki duyguları hissedersiniz. Çünkü üstada o yazıyı yazdıranlar yani o eksiklikler duyguları dile getirmesinde, bağlamasındaki tellere şiddetli vurmasına ve elini notalardan kaldırmak istememesine neden olmuştur.

Eksikliklerimi birkaç kez dile getirdim. Kişisel blog yazdığım için fikirlerimi, yaşadıklarımı ve gözüme çarpanları sizlere sunuyorum fakat Neşet ERTAŞ’ın yeri bende ve blogumda derin bir yere sahiptir. Peki bu da benden size armağan olsun. Kendinize iyi bakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*