Azaklıoğlu Yine Yapacağını Yaptı!

Azaklıoğlu’nun misafiri vardı.

İstanbul’da bulunan ve bir aile vakfı olarak kurulan ve devam eden Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı’nın bugün yine bir misafiri vardı. Yardımcı Doçent Doktor Ömer Miraç YAMAN öğrencilere vakıf tarafından hediye edilen Apaçi Gençlik kitabı hakkında bir konferans vererek çalışmaları hakkında bilgiler verecekti. Bunun için vakıfta bir araya gelen öğrencilerin beklediği olmadı.

Azaklıoğlu öğrencileri şaşırdı!

Ömer Miraç YAMAN’ın vakıf içerisine girdiği esnada kürsüde konuşma yapan öğrencilerden birisi vardı. Ömer Miraç YAMAN’ın fark etmesi üzerine en yakın sandalyeyi çekerek konuşmayı bölmemesi oldukça güzel bir şekilde tepki buldu.  Ardından kürsüye geçen YAMAN öğrencileri selamladıktan sonra ilk açıklama olarak kitap hakkında konuşmayacağını ve daha farklı bir program gerçekleştireceğini belirtti.

Adeta öğrenciler ile öğrenci gibi konuşan YAMAN oldukça mütevazi birisi olduğunu bir kere daha belli etti. Birçok karşılaştığı problemler ile örneklendirme yapan Ömer Miraç YAMAN, pes etmenin ne denli doğru olduğunu ve bunu örnekleri ile öğrencilerin önüne serdi.

Apaçi Gençlik - Ömer Miraç YAMAN
Apaçi Gençlik – Ömer Miraç YAMAN

 

Bizzat konuşmasını dinlerken kendisine hak vermenin yanı sıra seçmiş olduğu konuların öneminin aslında insanların asıl dertleri olduğunu ve kalabalık şehirlerde yahut alanlarda yaşayan insanların asıl meselelerini unutup yapmacık olduğunu anladım. Bu güzel davranış için Azaklıoğlu Necati BAY Vakfı’na ve teşrifi için Yrd. Doç. Dr Ömer Miraç YAMAN’a minnettarım.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir