Hakkımda

1998’in sonbaharında dünyaya gelen bir insan yavrusuyum aslında. Babama göre hiç büyümeyen, ablamın gözünde doğduğu günden bu yana kocaman delikanlıyım. İstanbul’da gözlerimi açmam ve çabucak geçtiğini düşündüğüm üç yıl ve ardından memleket havası. Her şey bundan ibaret. 2001 yılına kadar İstanbul’da yaşadığımızı öğrenmiştim. Ardından memleketimiz Giresun’a dönmüşüz. Sıkıldın belki ama daha yeni başlıyoruz!

Çocukluğu kaldırım yapmak için belediyenin döktüğü kumun içerisinde oynayarak, parklardaki kaydıraklardan yukarı tırmanmaya çalışarak ve salıncakta ayakta durarak geçen bir gencim. Küçük bir ilçenin sunabileceği avantajlar ne kadar olabilir? Rahatlık, dostluk ve insanları bir nebze olsun daha fazla tanımak diye sıralayabilirim. Yıllar çabuk geçiyor biliyorsun. Okul çağı geldi çattı!

Giresun’un Bulancak ilçesindeki Barbaros İlköğretim Okulu için babam kayıt yaptırmıştı. Okula o ilk girişimi ve babamın elini o bahçede ilk bırakışımı hatırlıyorum. Gerçekten mükemmel bir duygu! Orada okumayı öğrendik, insan olmayı ve ileride yüklenecek yüklere alıştırıldık aslında. 6.sınıf,7.sınıf ve 8 derken zaman geçti.

Lise çağı geldi ve aynı ilçede bulunan ve yürüyerek en fazla 20 dakikalık mesafedeki Bulancak Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (şuan adı Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) Elektrik – Elektronik Teknolojisi alanına girmeye hak kazandım. Olaylar burada başlıyor işte.

9.sınıf standart işte bildiğiniz gibi. 10.sınıfta başladığımız alan dersleri ile gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyordum. O sene de geçti. Yaz tatilinde stajımız vardı ve ilçede bir elektrik işi yapan tanıdık bir ustaya çırak olarak başladım. Avize işine daha yatkın bir usta olduğu için aydınlatma üzerine çalışıyorduk adeta. İstediğimi bulamadım diyebilirim. Günüm boşuna geçiyordu. 11.sınıfta dal seçmemiz gerektiği için tercihimi yaptım. Endüstriyel Bakım/Onarım dalı ile yürüyebilirim dedim. O yıl TÜBİTAK için proje hazırladık. Rehber öğretmenimiz eşliğinde bir proje hazırlasak bile o sene ilk aşamada takıldık. Eksikliğin farkına varmamız uzun sürmedi ama o hakkı bir kere kaçırdık. Pes etmek delikanlı adama yakışmaz aslanım diyerek daha da şahlandık. Yine staj dediler tamam gibisinden evrakları hazırladım. Başka bir usta ile çalışmaya başladım. İnşaat inşaat gezerek elektrik tesisatı, hidrofor ve buna benzer şeyler için çabaladım. Dükkanımızda kal dediğinde dükkanı kapatıp gelen parça işlere kaçarak gittim. Bunun sayesinde bir şeyler edindim. Ustam bana bir şeyler kattı ki şuan onun sayesinde birçok şeyi yapabiliyorum. 12.sınıf rahat derler ve öyle gerçekten. Artık gidecek gözü ile bakılıyor.

 

Beceriler

İçerik Oluşturma
WordPress
HTML
Temel Ofis Programları
Blogger
Grafik & Tasarım

Katılım Belgesi ve Sertifikalar

Foto Galeri