Hakkımda

10 Kasım 1998 yılında Fatih / İSTANBUL’da doğdu. İlk Gaziosmanpaşa’da geçirdikten sonra 2001 yılında memleketi Giresun’a kesin dönüş yaptılar. Daha sonraki hayatına burada devam etti. İlk öğretimine de Bulancak Barbaros İlköğretim Okulu’nda başlayarak 8 yıl bu okulda öğrenimini sürdürdü.

Lise için Giresun Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik – Elektronik Teknolojisi Alanı  / Endüstriyel Bakım Onarım dalı ile sonlandırdı. 4 yıl bu lisede yer aldı ve bu süre içerisinde birçok uğraş sarf etti. 2016 yılının ilk aylarında başvurusunu yaptıkları 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri için ön inceleme sonucu Samsun Bölge Sergisi için bir davet aldılar. Bu proje için iki arkadaş ve danışman olarak haftalarca çalıştıktan sonra bu davet gayet güzel olmuştu. Daha sonra Samsun’da projelerini birkaç gün diğer arkadaşlara ve jüri üyelerine sunduktan sonra Teknolojik Tasarım kategorisinde birincilik elde ettiler.

Lisenin son yılında oluşturulan Okul Robot Takımı olarak birçok proje peşinde koştular ve daha sonra MEB’in düzenlediği Uluslarası Robot Yarışmasında ekip olarak 2. elde ettiler.

Daha sonra üniversite dolayısı ile İstanbul’a geldi ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi alanında öğrenimine devam etmektedir.

Blog ve web hayatı ile 2012 yılında Tolga Karakılıç ile birlikte tanışmış ve daha sonra birçok blog denemiştir. Tecrübe yetersizliği için bazılarına ara vermiş ve bazılarını kapamıştır. Daha sonra ilk alan adını Sanaltus.net olarak almıştır. Birçok kategoride yayın yaptığı sanaltus.net daha sonra yeterli ilgiyi görmediği için alan adının süresini uzatmayarak kapanmasını tercih etmiştir.

Kişisel olarak yayın yaptığı Gürkan ÖZGÜR Blog’un ilk hali olan gurkanozgur.xyz’yi almış ve daha sonra .com.tr uzantısı ile blogu buraya taşımıştır. Şuan Oyuncakgidiyor’da blog yazarı ve ürün tanıtımı konusunda görev almaktadır. Ayrıca sektöre teşvik için birçok kişisel blogda editör olarak çalışmaktadır.